И Каратанчева с успех в Ню Йорк

23-08-2016 22:09 | Любомир Тодоров

Сесил Каратанчева продължи българските успехи в първия ден на квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Тя излезе на корт №13 след Виктория Томова и отстрани Ребека Срамкова от Словакия с 6:1, 3:6, 6:4 след един час и 39 минути игра.

Каратанчева взе шест поредни гейма и с това първия сет. Във втората словачката направи късен пробив и успя да изравни общия резултат.

В заключителната част девическата шампионка от "Ролан Гарос" спаси брейк пойнт в четвъртия гейм, а в следващия сама направи пробив, който задържа до края. В последния гейм Сесил поведе с 40:0 и реализира третия мачпойнт.

Софиянката направи два аса, но и цели осем двойни грешки. Тя вкара 62 процента първи сервис и спечели 75 процента от точките при разиграването му.

Сесил заслужи 20 точки за световната ранглиста, където е №220, както и 9000 долара от наградния фонд на US Open.

Във втория кръг на пресявките 27-годишната Каратанчева се изправя срещу №27 в схемата Елизе Мертенс от Белгия.