Евтимова и Златанова с победи на Allianz Cup

04-09-2016 13:27 | Любомир Тодоров

С две български победи започнаха квалификациите на тенис турнира Allianz Cup в София, който е с награден фонд 25 000 долара.

В първия мач на централния корт на ТК "Левски" Диа Евтимова се наложи с 6:0, 6:1 над Невена Георгиева. Опитната 29-годишна националка за „Фед къп“ спечели първите девет гейма срещу 12 години по-младата си съперничка.

В понеделник Евтимова излиза във финалния кръг на квалификациите срещу четвъртата поставена Юлия Стаматова, която почиваше в първия кръг.

В другата среща между българки Вивиан Златанова спечели с 6:2, 6:1 срещу дебютиралата в международен турнир за жени Катерина Танева, която е само на 14 години.

Участващата с „уайлд кард“ Виктория Очева отстъпи на Анна-Джулия Ремондина от Италия с 5:7, 0:6. След добър първи сет софиянката получи травма в коремен мускул, но доигра мача.

Левичарката Ивон Михалева, която също игра с покана, загуби с 1:6, 2:6 от Хюлия Есен.

Габриела Михайлова отстъпи в три сета на румънката Оана Жоржета Симион след 3:6, 6:4, 0:6.

Достигналата до №59 в света аржентинка Паула Ормачеа беше категорична срещу Кристина Костич от Сърбия и я разгроми с 6:0, 6:0.