Кербер настъпва към върха

06-09-2016 21:23 | Tennis24.bg

Ангелик Кербер смело напредва в своя поход към върха на женския тенис. Германката се класира за полуфиналите на US Open след нов мач без изгубен сет.

Номер 2 в схемата надигра миналогодишната финалистка Роберта Винчи със 7:5, 6:0 и остави мечтата си за номер 1 в световната ранглиста жива. Мачът продължи 78 минути, като втората част бе направо експресна – 24 минути.

Мачът започна много интригуващо. Италианката направи три брейка, но след това позволи незабавно връщане и на трите пробива, включително и веднъж при 5:4, когато сервираше за сета, а реферът я наказа за фут-фот. След това Кербер направи решаващ пробив и измъкна първия сет след 54 минути игра. След сета Винчи седна на стола си, докато саркастично ръкопляска на съдията за отсъдените срещу нея грешки.

Италианката така и не възстанови психическото си равновесие и „даде“ втория сет на нула.

Следващата съперничка на Кербер ще е победителката в мача между Каролин Вожняцки и Анастасия Севастова.