Серина Уилямс даде сет, но победи Халеп

08-09-2016 08:36 | Tennis24.bg

Симона Халеп направи нещо, което никой досега не бе успял във Флашинг Медоус тази година. Румънката успя да пробие Серина Уилямс, но въпреки това не успя да победи американката.

Поставената под номер 1 Серина се класира за полуфинала след победа с 6:2, 4:6, 6:3, но се измъчи с румънката. Халеп игра великолепно и предложи на зрителите страхотно шоу във втория сет, като спаси 12 брейк точки.

Но Уилямс, която играеше своя 46-ти четвъртфинал в Големия шлем, не се предаде. Тя не се стресна и направи пробив в третия сет за 3:1, а след това спечели всичките си сервис геймове.

Следващата й съперничка ще е десетата поставена Каролина Плишкова от Чехия, която се справи с лекота с 6:2, 6:2 срещу хърватската тийнейджърка Ана Конюх.

Победата остави живи шансовете на Серина да подобри постижението на Щефи Граф от 23 титли от Шлема.
„Знам, че мога да играя по-добре. Загубих ритъма си във втория сет. Знаех, че трябва да настъпя, ако искам да спечеля. Не използвах някои от възможностите си, но се борих добре в края“, каза Уилямс. Тя направи 18 аса, но успя да спечели само 4 от 20-те си брейк-точки.

„Това беше най-добрият ми мач срещу нея. Бях много близо и имах шансове за победа“, сподели разочарованата Халеп.