Чилич изравни в Задар, шампионите пред отпадане

17-09-2016 09:36 | Любомир Тодоров

Хърватия и Франция завършиха първия ден от полуфинала за Купа "Дейвис" при резултат 1-1, а шампионът Великобритания губи с 0-2 от Аржентина.

В Задар, в баскетболната зала "Крешимир Чосич", Марин Чилич победи Люка Пуй от Франция с 6:1, 7:6(4), 2:6, 6:2 и изравни резултата. Преди това Ришар Гаске даде аванс на гостите след успех над Борна Чорич с 6:2, 7:6(5), 6:1.

"Мачът беше интензивен, особено в първите два сета. Люка не игра лошо в тях и трябваше да го притискам и държа зад крайната линия. В момента, в който загубих за малко концентрация, загубих сет. Но веднага след това си върнах ритъма, направих ранен пробив в четвъртата част и това беше решаващо. В събота сутринта ще стане ясно дали ще играя на двойки, или не", заяви първата ракета на хърватите Чилич.

В зала "Емиратс Арина" в Глазгоу шампионите са пред отпадане. Гуидо Пея надигра Кайл Едмънд с 6:7(5), 6:4, 6:3, 6:2 и донесе втори успех на Аржентина. Преди това в петчасов епичен двубой Хуан Мартин дел Потро надделя над Анди Мъри с 6:4, 5:7, 6:7(5), 6:3, 6:4.

Австралия запази мястото си в Световната група на Купа "Дейвис", след като поведе с 3-0 срещу Словакия в Сидни на трева. На двойки Сам Грот и Джон Пиърс се наложиха с 6:4, 6:2, 6:7(3), 7:6(2) над Андрей Мартин и Игор Зеленай.