Андреев игра достойно при дебюта си в АТР Тур

18-09-2016 13:51 | Любомир Тодоров

Адриан Андреев стана най-младият български тенисист, играл в турнир от АТР Тур. На 15 години и 4 месеца той изигра днес първия си мач на състезанието в Мец, Франция, в зала от категория "АТР 250".

Получилият "уайлд кард" от организаторите Андреев отстъпи на четвъртия поставен в квалификациите Михаел Берер от Германия с 3:6, 2:6 след един час игра.

Мачът започна напълно равностойно. Адриан сервираше добре и печелеше лесно геймовете си. Достигалият до №42 в световната ранглиста Берер се добра до първата си точка за пробив в осмия гейм и я реализира, за да поведе с 5:3. След това 36-годишният левичар затвори частта на свой сервис. Първият сет приключи за 27 минути.

Българинът успя да прекъсне негативната серия от седем загубени гейма при 1:4 във втората част, когато се пребори и спечели подаването си. След това, при 1:5, Андреев сервираше за оставане в срещата и се справи хладнокръвно със задачата. После гигантът Берер затвори мача с гейм на нула.

Синеокият софиянец завърши със 77 процента вкаран първи сервис и 65 процента спечелени точки при разиграването му. Той постигна един ас и направи две двойни грешки в двубоя.

Следващата седмица Адриан ще пътува с отбора на България за участието в юношеската Купа "Дейвис" в Будапеща.