Бердих на победа от първи финал за сезона

23-09-2016 17:50 | Станко Димов

Томаш Бердих показа солидна игра при сервис на турнира на твърди кортове в Санкт Петербург в петък и се класира за четвърти път на полуфинал от началото на сезона.

Чехът, който в момента е на 9-о място в годишната ранглиста Race To London, наниза 6 аса и загуби само 4 точки при вкаран първи сервис при успеха с 6:4, 6:3 над Паоло Лоренци. Срещата продължи едва 78 минути.

Следващият съперник на Бердих ще бъде Александър Зверев, който се справи с лекота с шампиона от 2004-а Михаил Южни - 6:2, 6:2. Чехът е в търсене на първи финал от началото на годината.

Победа записа и Роберто Баутиста Агут, който успя да преодолее слабия старт и спечели с 4:6, 6:1, 6:2 срещу Жоао Соуса. Поставеният под №4 испанец загуби два пъти подаването си в първия сет, но след това сравнително лесно успя да пречупи португалеца и измъкна успеха след час и 40 минути.

На полуфиналите Баутиста Агут ще срещне Стан Вавринка или Виктор Троицки, които закриват програмата от четвъртфиналите по-късно днес.