България на четвъртфинал за Купа Дейвис

28-09-2016 15:56 | Любомир Тодоров

Националният отбор на България по тенис за юноши до 16 години се класира на четвъртфиналите на юношеската Купа "Дейвис", които се провеждат в Будапеща.

Съставът ни записа втора победа в група "С" - този път срещу Мароко! България спечели срещу първенеца на Африка с 3-0 успеха.

Първо Леонид Шейнгезихт се наложи над Ашраф Нафаа с 6:3, 6:3. След това първата ни ракета Адриан Андреев бе още по-категоричен и надделя над Суфиан ел Месбахи без да загуби гейм - 6:0, 6:0. В отбора ни е и Йоан Георгиев, а капитан на тима ни е Пресиян Коев.

На двойки Шейнгезихт и Георгиев надиграха Ел Месбахи и Нафаа с 6:4, 7:6(7).

В другия мач Аржентина дръпна с 2-0 на Китай и така България и южноамериканците са недостижими с по две победи.

Утре националите се изправят срещу аржентинците за определяне на първенеца в групата.