Виктория Томова с успешен старт в Москва

Свързани новини
15-10-2016 15:10 | Станко Димов

Виктория Томова започна с победа участието си в квалификациите на силния турнир на твърди кортове в зала в Москва, който е от категория „Премиер”. Четвъртата ракета на България победи с 6:4, 6:1 участващата с „уайлд кард” представителка на домакините Амина Аншба.

Първият сет на срещата беше изключително равностоен и за радост отиде на сметката на Томова, която на 3 пъти загуби подаването си, но успя да направи 4 пробива.

През втората част българката нямаше никакви проблеми и даде само гейм на съперничката си.

Благодарение на победата Томова си гарантира 13 точки за ранглистата. Във втория квалификационен кръг софиянката ще срещне Олга Говорцова (Беларус) или Евгения Родина (Русия).

При нова победа Томова ще си гарантира 18 точки, както и участие във финален трети квалификационен кръг.

По-рано днес надпреварата напусна Елица Костова, която претърпя поражение в два сета.