Анди Мъри на 10-и финал за сезона

15-10-2016 16:59 | Станко Димов

Анди Мъри е вторият финалист на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай. Световният №2 подпечата участието си в двубоя за трофея, след като се наложи с 6:4, 6:3 над Жил Симон. В неделя Мъри ще излезе на своя 10-и финал за сезона и ще търси 6-а титла.

Негов съперник ще бъде Роберто Баутиста Агут, който по-рано днес надви с 2:0 сета Новак Джокович. При победа в неделя Мъри ще завоюва трета титла в Шанхай (2010, 2011).

Симон започна по-силно срещата и след ранен пробив поведе с 2:0. Французинът обаче не успя да запази за дълго преднината си и Мъри успя бързо да изравни за 2:2, след което с втори брейк поведе с 4:2. До края на първата част двамата си размениха още по два пробива, а в крайна сметка Мъри поведе с 6:4.

През втората част шотландецът започна ударно и дръпна с 5:1 гейма. Симон върна един от пробивите, но за повече французинът нямаше сили.

В неделя Анди Мъри и Роберто Баутиста Агут ще премерят сили за трети път. Предишните им два мача са на сметката на световния №2.