Сафина на издържа на болката и се предаде в Мелбърн

24-01-2010 13:57 | Станко Димов

Миналогодишната финалистка Динара Сафина напусне борбата на Australian Open. Световната №2 не успя да довърши мача си от 1/8-финалите срещу Мария Кириленко и при резултат 4-5 гейма се отказа. Причина за решението на Сафина е контузия в гърба, която не и позволи да вземе участие и в турнира в Бризбейн в началото на месеца.

Контузията в гърба измъчва Динара още от октомври миналата година. Бившата №1 демонстрираше добра форма от началото на Откритото първенство на Австралия, като в първите 3 кръга не загуби сет.

Оттеглянето на Сафина е добра новина за Кириленко, която за първи път в кариерата си ще играе четвъртфинал на турнир от Шлема. Сексапилната рускиня, която на старта на турнира победи Мария Шарапова, ще се изправи срещу китайката Женг в спор за място на полуфинал.