Кузнецова спечели още един луд мач

26-10-2016 18:10 | Любомир Тодоров

Светлана Кузнецова записа втора победа в мач от Бялата група на финалите на WTA в Сингапур.

Рускинята надделя над Каролина Плишкова от Чехия след обрат с 3:6, 6:2, 7:6(6) за два часа и 17 минути игра. Този път Кузнецова не се подстрига на корта, но мачът беше също много неординерен.

В третия сет Светлана поведе с 4:1 гейма, но Плишкова успя да изравни при 5:5. Веднага след това чехкинята проби на нула и след това сервираше за победата. Тя поведе с 30:0, но след това Кузнецова успя да върне брейка и и да вкара частта в тайбрек. В него тенисистката от Санкт Петербург имаше три мачбола при 6:3 точки, но ги пропиля. При 7:6 тя стигна до четвърта възможност и този път успя.

В другия мач от групата шампионката от 2015 година Агниешка Радванска се изправя срещу победителката в "Ролан Гарос" Гарбине Мугуруса.