Бердих на победа от класиране за Лондон

04-11-2016 08:51 | Любомир Тодоров

Седмият поставен в схемата на турнира от "Мастърс 1000" сериите в Париж Томаш Бердих се класира на четвъртфиналите. Така той се нуждае от още една победа, за да заеме последното, осмо, място за финалите на АТР в Лондон.

Чехът се наложи в късния мач над Жил Симон от Франция с 6:4, 6:3 за 68 минути игра в зала "Акорхотелс Арена", известна до скоро като "Берси".

В първата част Бердих проби за 3:1 и в деветия гейм сервираше за спечелване сета. Но Симон върна брейка. Томаш реагира светкавично и проби отново, този път на нула, за да затвори частта. Във втората чешкият тенисист отново взе подаването на съперника за 3:1 и до края удържа преднината си.

Бердих наниза 12 аса и реализира 86 процента от точките при разигран първи сервис.

За да стигне до Лондон чехът трябва да победи днес и втория поставен Анди Мъри, който пък се бори да измести Джокович от първото място в световната ранглиста.

Шанс да измести Доминик Тийм от осмата позиция за финалите има и Жо-Вилфред Цонга, който обаче трябва да спечели титлата в Париж, за да го направи.