Eгиптянин взе световната титла в скуоша

06-11-2016 07:41 | Любомир Тодоров

Карим Абдел Гауад спечели световната титла в скуоша при мъжете на турнира в Кайро, който беше с награден фонд 325 000 долара.

В изцяло египетски финал третият в ранглистата се наложи над трикратния първенец на планетата Рами Ашур след 5:11, 11:6, 11:7, 2:1 и отказване на Ашур.

Гауад, който е на 25 години, загуби първия гейм, но после пое контрола върху събитията на корта и поведе с 2-1. В началото на четвъртия гейм Ашур получи разтежение на подколенно сухожилие и трябваше да стисне ръката на своя съперник след 50 минути игра.

На полуфинал Карим отстрани световния №1 Мохамед ел Шорбаги (Египет), а Ашур продължи без игра заради контузия на защитаващия титлата си Грегори Готие от Франция.

Скуошистът от Гиза стана едва третият египтянин световен шампион. Преди него това са постигали Амр Шабана и Ашур.