Франция се върна в играта

12-11-2016 22:13 | Станко Димов

Франция изравни резултата – 1:1, победи във финала за „Фед Къп” срещу Чехия. Това стана факт, след като във втория мач на единично Каролин Гарсия надви Петра Квитова с 2:0 сета, в отделните части 7:6 (6), 6:3 след близо два часа игра.

Гарсия започна отлично срещата и първа проби за аванс 3:2, който успя да развие на 4:2, за радост на ентусиазираната публика в Страсбург. Квитова обаче показа характер и бързо успя да навакса изоставането си, изравнявайки за 4:4. В последствие се стигна до тайбрек, в който французойката се наложи с 8:6 точки.

През втората част Гарсия и Квитова си направиха общо 5 пробива, 3 от които на сметката на световната №23, с което мачът приключи.

Припомняме, че по-рано днес Каролина Плишкова победи с 16:14 гейма в третия сет Кристина Младенович и даде преднина на шампионките. След успеха на Гарсия обаче Франция се върна в срещата.