Доминик Тийм остава в играта

15-11-2016 17:53 | Любомир Тодоров

Доминик Тийм спечели двубоя между дебютантите в група "Иван Лендъл" на финалите на АТР в Лондон.

Австриецът, когото ще видим и в София през февруари, се наложи над Гаел Монфис от Франция с 6:3, 1:6, 6:4 след час и половина игра в зала "О2". Така той запази шансове за класиране на полуфинал, което минава през победа над Милош Раонич в четвъртък.

В първата част имаше една-единствена точка за пробив. Тя беше в полза на Тийм, който я реализира за 4:2.

Във втората част Монфис започна много добре и поведе с 4:0. Австриецът върна единия пробив, но след това съперникът му направи нов брейк и след това изравни частите.

В заключителния сети двамата направиха много грешки. В осмия гейм 23-годишният тенисист от Винер Нойщад стигна до общо три точки за пробив, но французинът показаха хладнокръвия и е ги отрази. Всичко свърши при следващото подаване на Монфис. Той буквално подари победата на Тийм, след като направи 3 двойни грешки в гейма и при мачбола изпрати форхенд в аут.

Гаел отпада от местата за полуфиналите след втората си загуба. Той се приземи лошо в края на двубоя след един от атрактивните си скокове и закуцука, което може да означава, че срещу Новак Джокович в четвъртък на корта може да излезе и резервата Давид Гофен.

В късния мач от групата петкратният шампион Джокович се изправя срещу Милош Раонич.