Анди: Искам да остана на върха, но ще бъде трудно

21-11-2016 08:06 | Любомир Тодоров

Анди Мъри победи Новак Джокович в мача за титлата на финалите на АТР в Лондон (6:3, 6:4) и заслужи честта да посрещне Нова година като водач в ранглистата. Британецът за първи път спечели заключителния турнир в зала "О2" и вдигна 44-ия си трофей. Мъри получи и купата за №1 в света. Успехът донесе на шампиона от Уимбълдън чек за 2 391 000 долара и 1500 точки за класацията. За Джокович останаха 1 261 000 долара и 1000 точки.

Ето какво каза Анди на шампионската си пресконференция.

"Естествено, че искам да остана на върха. Стигнах дотук, благодарение на огромните ми усилия в последните 5-6 месеца. Сигурен съм, че ще бъде трудно, защото имах невероятен сезон. Поздравявам Новак, той е моят основен съперник през цялата ми кариера. Играли сме на финалите на всички турнири от Шлема и в още много важни двубои, включително и тук. Ние имаме само една седмица разлика във възрастта (бел. ред. - Анди е роден на 15 май 1987-а, а Ноле на 22 май). Разбира се, че тази победа е много важна за мен! Това беше изключителен мач за завършек на годината. Турнирът е голям, но не се представях добре в миналото. Така че сега имах една прекрасна седмица", заяви емоционално 29-годишният Мъри.

Шотландецът призна, че не е бил в най-добрата си кондиция след маратонския полуфинал в събота вечер срещу Милош Раонич, който продължи 3 часа и 38 минути.

"Имах късмет да приключа финала в два сета, защото не се чувствах много добре в неделя сутринта. Освен това не мисля, че това беше един от най-добрите мачове на Новак. Играли сме много по-добри двубои. Краят на срещата беше вълнуващ и драматичен. Имаше грешки и от двама ни, но смятам, че тактически изиграх добър мач. Не можеш да победиш тенисист като него, ако не играеш добре", добави Анди.

Той ще празнува титлата от финалите и първото място днес със своето семейство и приятели, както и със своя екип, на който благодари специално. Мъри си дава само две седмици почивка, след което ще лети за Маями, където започва подготовка за сезон 2017.