Анди Мъри фаворит за трета награда на Би Би Си

29-11-2016 14:46 | Любомир Тодоров

Световният номер едно в тениса Анди Мъри е абсолютен фаворит за спечелване на наградата "Спортна личност на годината" на Би Би Си.

Ако успее шотландецът ще прибере трета стилизирана телевизионна камера за номер едно на Великобритания след 2013 и 2015 година.

Този сезон Мъри спечели титлата на Уимбълдън и стана за втори поредене път олимпийски шампион на Игрите в Рио де Жанейро. През ноември той спечели и финалите на АТР в Лондон, с което оглави за първи път световната ранглиста.

Общо 16 човека са номинирани в най-престижната категория на анкетата на Би Би Си. Сред тях личат имената на футболистите Гарет Бейл и Джейми Варди, олимпийският шампион по триатлон Алистър Браунли, носителката на три златни медала от Паралимпиадата в Рио Софи Кристиансен (конен спорт), бегачът Мо Фара, колоездачите Джейсън Кени и Лаура Кени, плувецът Адам Пийти и др.

Церемонията по награждаването във всички категории ще се състои на 18 декември в Бирмингам.