България изпусна Русия на тенис на маса (снимки)

13-12-2016 22:10 | Любомир Тодоров

Петко Габровски и Кирил Попов донесе първвите победи на България в европейските квалификации, но националните ни отбори по тенис на маса за мъже и жени отстъпиха на Русия. Двубоите бяха тази вечер в Бадминтон зала "Европа" в София.

Мъжете отстъпиха с 2-3. Попов и държавният шампион Теодор Александров загубиха първите два мача с по 0-3 гейма. След това обаче Габровски (на снимката) се разправи с Алексей Ливентсон с 3-1 (12:10, 11:6, 5:11, 11:9). В заключителния гейм тенисистът от Лясковец поведе с 10:6 точки и реализира четвъртия си мачпойнт, след което пълната зала избухна в овации.

В четвъртата среща Кирил Попов изравни резултата, след като победи Григори Власов с 3-0 (11:8, 12:10, 11:9). В решаващата пета среща Александров спечели първия гейм, но в крайна сметка отстъпи на Владислав Буров с 1-3 (11:7, 7:11, 4:11, 4:11).

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩИТЕ - ТУК!

При жените националките отстъпиха с 0-3. В първата среща 17-годишната Мария Йовкова стигна до геймпойнт в продължението на първия гейм при 11:10, но не успя да го реализира и загуби от Мария Маланина с 0-3 (11:13, 9:11, 4:11).

Във втората среща Михаела Димова (на снимката долу) пък имаше цели четири  поредни точки за спечелване на първата част, но ги пропиля и отстъпи на Яна Носкова с 0-3 (10:12, 4:11, 3:11). В последния мач Анелия Карова загуби от Марина Тайлакова също с 0-3 (9:11, 9:11, 3:11).

Това бяха трети загуби за националните ни отбори и те загубиха всякакви шансове за класиране на еврофиналите в Люксембург догодина.

Снимки: Авторът