Джокович намери ритъм

04-01-2017 18:19 | Tennis24.bg

Шампионът от миналата година Новак Джокович се класира за четвъртфинал на турнира на твърди кортове в Доха. Това стана факт, след като световният №2 се справи в два сета с аржентинеца Орасио Себайос, в отделните части 6:3, 6:4.

Джокович успя да направи по един пробив в двата сета, като в същото време сервира на високо ниво и не позволи през целия мач да бъде пробит. Сърбинът приключи двубоя за 71 минути, в които наниза 20 печеливши удара и допусна едва 10 непредизвикани грешки.

Следващият съперник на Новак ще бъде ветеранът от Чехия Радек Щепанек, който започна в надпреварата от квалификациите.

Денят беше успешен за тенисистите от Испания, след като Фернандо Вердаско и Николас Алмагро записаха победи съответно над Давид Гофен и Филип Колшрайбер.