Анди Мъри се мъчи над два часа в Доха

04-01-2017 21:09 | Tennis24.bg

Анди Мъри се измъчи с австриец във втория си мач от Откритото първенство на Катар. В Доха световният номер 1 игра два часа и 25 минути срещу 68-тия в света Гералд Мелцер. Шотландецът спечели със 7:6 (6), 7:5. Това бе негова 26-та поредна победа.

Първият сет продължи сели 80 минути, след като и двамата пропиляха по два свои сервис гейма. Във втората част Мъри намери ритъма си срещу 26-годишния Мелцер, брат на Юрген Мелцер. Анди проби съперника си в седмия гейм и имаше два мачпойнта в деветия, но австриецът се пребори и спаси сервиса си. След това записа пробив при 5:4, но британецът веднага върна пробива и успея да спечели мача.

29-годишният Мъри ще излезе в следващия си мач срещу Николас Алмагро, който надигра Филип Колшрайбер със 7:6, 7:6.