Гьоргес с изключителен обрат срещу Вожняцки

05-01-2017 12:12 | Станко Димов

Юлия Гьоргес записа втора поредна победа над Каролина Вожняцки и се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Окланд. Германката се наложи с 1:6, 6:3, 6:4 в двубой, изпълнен с обрати.

Вожняцки се превърна в изявен фаворит за титлата в Нова Зеландия, след като в сряда надпреварата напуснаха Серина Уилямс и Винъс Уилямс. Двукратната финалистка от US Open започна отлично срещата и спечели първите 5 гейма, след което откри резултата – 6:1 след 24 минути игра.

Двубоят продължи да се развива изцяло по плана на датчанката, която във втория сет поведе с 3:0, при това осъществявайки два пробива. От тук до края на сета Гьоргес влезе в страхотна серия и спечели 6 последователни гейма, с което изравни резултата.

Уникалната серия на германката се пренесе и във финалната част, в която Гьоргес поведе с 5:1, печелейки 11 от последните 12 изиграни гейма! До края на двубоя Вожняцки успя да върне един от пробивите, но за повече бившата №1 в света нямаше сили.

На полуфиналите Юлия Гьоргес ще се изправи срещу Ана Конюх. Другият сблъсък е между Йелена Остапенко и Лорън Дейвис.