Мюлер прекъсна победната серия на Троицки в Сидни

13-01-2017 10:14 | Станко Димов

Поставеният под №6 Жил Мюлер сложи край на победната серия на Виктор Троицки, който спечели турнира в Сидни в последните 2 години, като го победи с 6:3, 7:6 (6). Ветеранът от Люксембург се класира за финал в надпреварата и ще срещне победителя от двубоя Даниел Евънс – Андрей Кузнецов.

Левичарят никога не е играл с Евънс, а срещу Кузнецов изостава с 0:1, след като загуби единствения им дуел до момента, който беше във втори кръг на Уимбълдън.

Мюлер е в търсене на първата си титла, след като до момента има 5 загубени финала. Миналата година той игра за трофея в Ден Бош (отстъпи на Маю) и Нюпорт (отстъпи на Карлович).

Един единствен пробив, осъществен в първия сервис-гейм на Троицки, се оказа напълно достатъчен за Мюлер да вземе първия сет с 6:3.

През втората част двамата не успяха да стигнат до брейк и логично се стигна до тайбрек, в който Мюлер успя да реализира втория си мачбол – 8:6 точки и да се поздрави с успеха след час и 29 минути игра.