Плувец е най-добър млад спортист на България за 2016 г.

14-01-2017 17:49 | Tennis24.bg

Плувецът Антъни Иванов спечели приза Най-добър млад спортист на България за 2016 г. В анкетата, която се организира от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и S Media за 6-а поредна година, 17-годишният търновец събра 378 точки от вота на спортните журналисти. Церемонията по награждаване на Златната десетка се състоя на сцената на София Ринг мол.

Шоуто се организира със съдействието на корпорация „Развитие“, веригата спортни магазини Sport Vision, на фирма Reaction и „Санта Марина“-Созопол, на Рай кетъринг и напитките XS.

През изминалата година Антъни спечели сребърен медал от европейското първенство за младежи в Унгария на 200 м бътерфлай. Участва на полуфинал в дебютното си европейско за мъже в Лондон, плува и на световното в малък басейн за мъже в Канада, където записа престижното 15-о място. Направи десетки поправки на национални рекорди в различни дисциплини и възрасти.

На второ място в допитването се нареди Катрин Маноилова. 16-годишната състезателка по шорттерек събра 341 т., след като през 2016 г. спечели два бронзови медала от Вторите зимни младежки олимпийски игри в Лилехамер. Катрин не присъства на церемонията, тъй като в момента е на европейско първенство за мъже и жени в Италия.

Трети в класацията на младите таланти до 19 г.е най-малкият ни участник на олимпийските игри в Рио де Жанейро – Ангел Кодинов. Състезателят по кану-каяк събра 246 т. и изпревари победителя от 2015 г. – Даниел Асенов (бокс). Осми остана тенисистът Адриан Андреев.

За Отбор на годината (до 19 г.) бе определен националният отбор по тенис за момичета до 12 г. – Катерина Димитрова, Денислава Глушкова и Стела Пеева, който спечели Европейската отборна купа за тази възраст за пръв път в историята на българския тенис.

За най-добър треньор на подрастващи (до 19 г.) спортните журналисти определиха наставника на Катрин Маниолова – Асен Пандов.

В анкетата на Viasport.bg за 2016 г. участваха 56 представители на медии, които посочиха общо 51 състезатели от 27 вида спорт, както и 14 треньори, и 7 отбора.