Шампионката Кербер загуби сет, но продължава в Мелбърн

16-01-2017 12:25 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Ангелик Кербер стартира с трудна победа защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия по тенис.

Германската левичарка спечели с 6:2, 5:7, 6:2 срещу Леся Цуренко от Украйна а централния корт "Род Лейвър Арина".

При първото си подаване Кербер допусна точка за пробив, който обаче неутрализира с добре построена и завършена атака. От 1:2 тенисистката от полски произход спечели седем поредни гейма до 2:1 във втората част.

При 5:4 Анджи сервираше за победата и стигна до мачбол. Но точно в този момент ръката й се стегна, тя допусна 3 поредни грешки и 51-ата в света Цуренко върна брейка, с който изоставаше. В 12-ия гейм украинката успя да реализира петия си сетбол след форхенд на съперничката в мрежата, за да изравни частите.

В третия сет Цуренко имаше точка за 3:1, но блондинката от Бремен я отрази и спечели подаването си. До края Кербер не загуби повече гейм.

"Великолепно е да съм отново тук, благодаря на публиката за подкрепата и миналата година, и сега! Когато загубих втория сет след изпуснат мачбол се сетих, че миналата година в първия кръг аз спасих мачпойнт и после спечелих титлата. Слава богу всичко завърши добре и продължавам", каза в интервюто на корта Ангелик, която на 18 януари ще навърши 29 години.

Във втория кръг шампионката очаква сънародничката си Карина Витхьофт, която отстрани със 7:5, 7:6(6) Ерико Хозуми (Япония).

Още четири от поставените отпаднаха още в първия кръг и последваха четвъртата Симона Халеп. Роберта Винчи, №15, загуби от Коко Вандевег (САЩ) с 1:6, 6:7(3). Холандката Кики Бертенс, №19, отстъпи на Варвара Лепченко (САЩ) с 5:7, 6:7(5). Дария Касаткина, която беше 23-а в схемата, напусна след поражение от ветеранката Шуай Пън (Китай) с 0:6, 6:7(5). Германката Лара Зигемунд (№26) преклони глава пред бившата водачка в ранглистата Йелена Янкович с 1:6, 6:1, 4:6.