Роджър Федерер спаси 2 сетбола, за да вземе чиста победа

18-01-2017 08:46 | Любомир Тодоров

Четирикратният първенец от Откритото първенство на Австралия Роджър Федерер продължава след чиста победа в трети кръг.

Швейцарецът, който е №17 в схемата, се наложи над квалификанта от Съединените щати Ноа Рубин със 7:5, 6:3, 7:6(3) на "Род Лейвър Арина".

В първата част рекордьорът по титли от Големия шлем проби играещия смело и агресивно американец, който е №200 в ранглистата, едва в последния гейм, когато поведе с 40:15 при сервис на Рубин. В следващата част Федерер направи брейк за 4:2 и лесно удвои преднината си.

20-годишният бивш шампион при юношите на Уимбълдън успя да пробие именития си съперник за 2:0. При 2:5 и сервис на швейцареца Ноа имаше два сетбола, но Роджър не трепна и ги отрази. След това върна пробива и после се стигна до тайбрек. В него бащата на четири деца поведе с 6:3 точки и завърши при първия мачбол.

"Не съм очаквал да е лесно. Имах представа какво може съперникът, добре игра, но сервисът ми ми помогна много. Имах късмет, че спечелих третия сет, когато сервирах срещу вятъра. Жребият е труден - в първия кръг ветеран, във втория млад играч, а сега играч от Топ 10 като Бердих", коментира Роджър след успеха.

Той направи 17 аса и записа общо 48 печеливши удари срещу 41 непредизвикани грешки.
Следващият съперник на Федерер е №10 в схемата Томаш Бердих. Чехът беше категоричен срещу Райън Харисън от Съединените щати с 6:3, 7:6(6), 6:2. Маестрото води с 16-6 победи. За последен път двамата играха преди година, отново на Australian Open, когато Роджър се наложи на четвъртфинал със 7:6, 6:2, 6:4.

И шампионът от 2014 година Стан Вавринка се класира безпроблемно за третия кръг. Четвъртият поставен швейцарец победи с 6:3, 6:4, 6:4 американеца Стийв Джонсън за час и 54 минути игра.

Вавринка направи общо 46 уинъра, 11 от които бяха асове, при 25 непредизвикани грешки (4 двойни). Той постигна три пробива. Следващия съперник на Стан се определя в мача Виктор Троицки (Сърбия) - Паоло Лоренци (Италия).