Серина се върна на върха с рекорд (снимки)

28-01-2017 12:02 | Любомир Тодоров

Серина Уилямс написа история, след като стана рекордьорка по титли от Големия шлем на единично в Оурън ерата.

На финала на Откритото първенство на Австралия по тенис американката победи по-голямата си сестра Винъс с 6:4, 6:4 да час и 22 минути игра, за да спечели за седми път турнира, този път без да загуби нито един сет в седемте си двубоя. Със своите 35 години тя стана и най-възрастната шампионка в Шлема.

Така Серина спечели 23-и трофей от Шлема и изпревари Щефи Граф, с която делеше позицията. Успехът в Мелбърн означава, че Уилямс ще се завърне на върха на световната ранглиста в понеделник, 30 януари.

Сестрите започнаха нервно мача и си размениха по два пробива в началните четири гейма. В третата игра след намеса на мрежата вбеси Серина, която счупи яростно ракетата си. Тя се поуспокои и направи брейк за 3:2, който удържа до края. В последния гейм по-малката Уилямс приключи с осмия си ас след 41 минути игра.

Във втората част Винъс взе подававането си за 2:1, въпреки че губеше с 0:40. Сестра й обаче стигна до важния брейк при 4:3. При 5:4 Серина сервираше за титлата. При 40:30 тя стигна до шампионска точка и я реализира, след което падна на корта ликуваща. После Винъс отиде при нея и я прегърна.