Шампионът на полуфинал без загубен сет (снимки)

10-02-2017 14:05 | Станко Димов

Шампионът от миналата година Роберто Баутиста Агут е първият, който се класира за полуфинал на Garanti Koza Sofia Open. Испанецът се наложи със 7:5, 7:6 (5) над Жил Мюлер след 102 минути игра в първия двубой от програмата на централния корт за днес.

Пробив в 12-ия гейм реши изхода на първия сет. През втората част двамата не допуснаха да загубят подаването си и заслужено се стигна до тайбрек, в който шампионът от миналата година се наложи със 7:5 точки.

„Играх много добре днес. Жил игра страхотен тенис, със силен сервис. Във втория сет не успях да използвам шансовете си, наистина беше равностоен мач. Но се получи добра победа за мен. Чувствам се добре тук, при условията на този турнир. Играхме с него и миналата година и пак се получи добър, завързан мач. Той се представя добре в такива условия“, коментира Баутиста Агут след мача.

За Баутиста Агут това беше пети мач в София (заедно с миналата година), в който той няма загубен сет. Испанецът приключи двубоя с 10 аса и 1 двойна грешка. За целия двубой той не позволи на Мюлер дори да стигне до точка за пробив.

В спор за място на финала Баутиста Агут ще срещне победителя от срещата Стив Дарси (Белгия) – Давид Гофен (Белгия, №2).