Цонга и Бердих ще определят единия финалист в Холандия

17-02-2017 19:22 | Любомир Тодоров

Жо-Вилфрид Цонга и Томаш Бердих ще се срещнат утре в първия полуфинал на турнира в зала в Ротердам от категория АТР 500.

Французинът, който е №6 в схемата, отстрани водача в схемата Марин Чилич след два тайбрека - 7:6(10), 7:6(5). В първия тайбрек Цонга водеше с 5:1 точки, но пропиля три сетбола при 6:3. После хърватинът имаше две възможности да затвори частта, но също не успя и накрая тенисистът от Льо Ман спечели сета.

В следващия тайбрек Цонга поведе с 6:5 и веднага приключи срещата. Жо-Вилфред игра на финала в зала "Ахой" през 2011 година, когато отстъпи на Робин Сьодерлинг.

Преди това Томаш Бердих победи защитаващия титлата си словак Мартин Клижан с 6:3, 6:3 за 59 минути. Чехът проби два пъти в първата част, а във втората постигна брейк за 3:1, за да успее. Бердих е шампион от 2014 година, когато би на финала Чилич, а на следващата година отстъпи титлата на Стан Вавринка.

Чехът води с 8-3 победи срещу Цонга. За последно те се срещнаха в Доха през януари, когато Томаш спечели със 7:5, 6:3.

В последните два четвъртфинала днес Григор Димитров излиза срещу Давид Гофен, а в късния мач играят Доминик Тийм и Пиер-Юг Ербер.