Давид Гофен с експресна победа в Мексико

28-02-2017 08:12 | Любомир Тодоров

Давид Гофен стартира с убедителна победа участието си на АТР 500 турнира в Акапулко, Мексико, на твърди кортове.

Белгиецът, който е №5 в схемата, се наложи с 6:1, 6:2 над Стефан Робер от Франция след само 54 минути игра.

Финалистът от София и Ротердам записа шест аса и постигна четири пробива, като не даде на опонента си да стигне до брейк пойнт. Гофен спечели седем поредни гейма в мача от 1:1 в първия сет до 2:0 във втория. Във втори кръг 11-ият в света Давид очаква победителя от мача между Кайл Едмънд и Сам Куери.

В изцяло американски двубой Стийв Джонсън се наложи над гиганта Джон Иснър с 6:4,6:4. Следващият съперник на Джонсън е отново негов съперник. Това е Ернесто Ескобедо, който отстрани друг млад янки - Стефан Козлов, с 6:1, 2:6, 6:0.

Хърватинът Борна Чорич се справи за 59 минути с участващия с "уайлд кард" мексиканец Лукас Гомес с резултат 6:1, 6:1.