Сензационни загуби на световните шампиони на азиатското първенство

15-04-2017 11:05 | Любомир Тодоров

Световните и олимпийски шампиони в тениса на маса Ма Лон и Дин Нин допуснаха неочаквани загуби на Азиатското първенство в град Уши, Китай.

Победителят от последното първенство на континента Ма допусна първо поражение от зимата на 2015 година. Китаецът отстъпи в третия кръг на турнира на южкорееца Джьон Санюн с 1-3 гейма (-9, -8, 6, -6). В четвъртия гейм Ма поведе с 3:0 точки, но след това беше наказан за неправилен сервис, което наруши концентрацията му и Джьон навакса изоставането, за да напише най-звачимата победа в кариерата си.

При жените китайката Дин спечели първите два гейма срещу японската тийнейджърка Миу Хирано (на снимката), но загуби четвъртфиналния двубой с 2-3 (3, 12, -9, -14, -10). Хирано, която вчера отбеляза 17-ия си рожден ден, показа невероятна психическа устойчивост и направи обрат от 0-2 и 5:9 точки в третия гейм.

"Стана незабравим рожден ден. Не мислех за резултата, а играех точка за точка. Така победих такава голяма тенисистка като Дин", заяви развълнуваната японка, която миналия сезон спечели Световната купа.