Кузманов на четвъртфинал в Анталия

20-04-2017 14:04 | Любомир Тодоров

Димитър Кузманов записа втора победа на турнира на клей в Анталия, Турция, с награден фонд 15 000 долара.

Националът за Купа "Дейвис" пречупи на осминафинал втория поставен Марк Зибер от Германия след 4:6, 6:4, 6:2 след два часа и 38 минути игра. Пловдивчанинът губеше със сет и 2:4, но успя да направи прелома, като спечели шест поредни гейма до 2:0 в третата част. Кузманов постигна общо 6 пробива в мача, а допусна 4.

За достигането до четвъртфинал Мико взема 2 точки за световната ранглиста, където е 508-и. Следващият съперник на 23-годишния Кузманов е перуанецът Хуан Пабло Варияс. Той отстрани седмия поставен Александър Лазов със 7:5, 3:6, 6:2.

По-късно днес двамата българи ще играят четвъртфинал на двойки срещу Исак Арвидсон (Швеция) и Педро Сакамото (Бразилия).