Мъри с лесно начало в Мадрид

Свързани новини
09-05-2017 20:26 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Анди Мъри изигра един от най-стабилните си мачове през този сезон при първата си поява на корта и се класира за третия кръг на турнира от "Мастърс 1000" в Мадрид.

На централния корт "Маноло Сантана" британецът, който е шампион от 2008 и 2015 година и финалист от последното издание, победи участващия с "уайлд кард" румънец Мариус Копил с 6:4, 6:3 след един час и 23 минути игра.

Още във втория гейм шотландецът имаше две точки за пробив, но Копил ги отрази. Развръзката в сета дойде в десетия гейм. Тогава Мъри поведе с 40:15 при сервис на съперника и реализира още първия сетбол след бекхенд в мрежата на румънеца.

В шестия гейм на следващата част двукратният олимпийски шампион проби за 4:2, а след това бързо затвърди. При 5:3 той сервираше за място в третия кръг. Анди поведе с 40:15 и ликува при първата точка, когато Копил изкара форхенда си в аут.

Следващият опонент на водача в схемата ще се определи в двубоя между "щастливия губещ" Борна Чорич от Хърватия и победителя от френската среща Люка Пуй - Пиер-Юг Ербер.