Рафа записа 11-а поредна победа

10-05-2017 20:34 | Любомир Тодоров

Четирикратният шампион от турнира в Мадрид от сериите "Мастърс 1000" Рафаел Надал загуби сет, но успя да спечели 11-ата си поредна победа на клей и да се класира за третия кръг.

Испанецът се наложи над Фабио Фонини от Италия със 7:6(3), 3:6, 6:4 в мач, продължил два часа и 58 минути. За последно Надал загуби на 2 април, когато на финала в Маями отстъпи на Роджър Федерер с 3:6, 4:6.

В първата част на корт "Маноло Сантана" 29-ият в света Фонини на два пъти повеждаше с пробиви - за 2:1 и за 4:3, но Рафа ги връщаше. Преди да направи втория рибрейк за 5:5 левичарят от Манакор спаси сетбол в деветия гейм. Малко по-късно Надал губеше с 0:40 при свое подаване, но взе пет поредни точки, за да поведе за първи път в мача с 6:5. В последвалия тайбрек мъжът на Флавия Пенета поведе с 2:0 точки, но испанецът взе седем от оставащи разигравания, за да измъкне сета, в който направи нехарактерните за него 20 непредизвикани грешки.

Във втория Фабио направи единствения пробив при 3:1. При 5:3 той сервираше за изравняване на частите. Италианецът поведе с 40:15 и реализира първия си сетбол след като топката му от форхенд се спря в мрежата и попадна в полето на Надал.

Рафа нанесе удар в заключителния сет с пробив на 15 за 4:2. В този момент Фонини буквално рухна и Надал затвърди на нула. При 5:3 левичарят от Манакор сервираше за победата. Съперникът не се предаде и поведе с 40:15 и върна пробива при втората възможност. Още в следващия гейм Рафа стигна до мачбол след успешно излизане на мрежата. Фонини го отрази с форхенд уинър. При втората си възможност Надал триумфира след аут на съперника.
Следващият съперник на Рафаел е Ник Кириос. Австралиецът се справи с 6:3, 6:3 с Райън Харисън от Съединените щати.