Кузнецова спря Бушар

12-05-2017 09:05 | Любомир Тодоров

Осмата поставена Светлана Кузнецова зае последното място на полуфиналите на турнира в Мадрид, който е от категория "Премиер задължителен".

Рускинята спря пътя на участващата с "уайлд кард" Южени Бушар от Канада, като я победи с 6:4, 6:0 за час и 17 минути игра в мач, който приключи след полунощ наше време.

В първата част имаше един-единствен пробив. В заключителния десети гейм Кузнецова го постигна и взе сета. Серията й продължи до 4:0 във втория, когато заради дъжд двубоят беше спрян за кратко. При подновяването му тенисистката от Санкт Петербург проби отново и след тоза затвори мача на свой сервис.

Кузнецова постигна 28 печеливши удари при 21 непредизникани грешки. За Бушар съотношението беше 12 уинъра срещу 13 грешки.

На втория си полуфинал в Мадрид Светлана се изправя срещу №14 в схемата Кристина Младенович. Французойката отстрани Сорана Кърстя от Румъния с 6:4, 6:4.

В другия полуфинал в петък защитаващата титлата си Симона Халеп играе с Анастасия Севастова.