Фонини изхвърли шампиона Мъри

17-05-2017 08:02 | Любомир Тодоров

Фабио Фонини поднесе голямата изненада във втория кръг на "Мастърс 1000" турнира в Рим, след като отстрани шампиона от 2016-а и световен №1 Анди Мъри в късния мач на централния корт.

Италианецът победи с 6:2, 6:4 британеца ден след 30-ия му рожден ден. В първия сет Фонини поведе с 4:0 и лесно затвори сета след 40 минути игра.

В следващата част Фабио дръпна с 4:1 с два пробива. Мъри върна единия при 3:5, но в десетия гейм съперникът му затвори мача с гейм на 15. Съпругът на Флавия Пенета завърши с впечатляващите 31 печелавши удари.

Фонини е първият италианец, победил водач в ранглистата след Филипо Воландри, който през 2007-а спечели, отново в Рим, срещу Роджър Федерер.
От своя страна Мъри си спечели съмнителната слава да е първият шампион, загубил още в откриващия си двубой във "Форо Италико" от 2008 година. Тогава Хуан Карлос Фереро елиминира Рафаел Надал.
В третия кръг Фабио Фонини очаква победителя от двубоя между Александър Зверев и Виктор Троицки.