Джокович записа шеста победа над Баутиста Агут

18-05-2017 19:10 | Станко Димов

Новак Джокович се класира за четвъртфинал на „Мастърс 1000” турнира в Рим за 11-а поредна година. Това стана факт, след като сърбинът победи с 6:4, 6:4 Роберто Баутиста Агут.

Ноле постигна шести успех от седем двубоя срещу испанеца и взе частичен реванш за загубата от този опонент на полуфиналите в Шанхай миналата година. Въпросното поражение в последствие коства на Ноле първото място в ранглистата.

Първият сет на двубоя беше решен от един пробив, дело на Джокович в ключовия седми гейм. През втората част двамата си размениха по един брейк, но последната дума беше за сърбина, който в третия си пробив в двубоя поведе с 5:4, след което със сервис на своя страна реализира втория си мачбол.

В спор за място на полуфинал Джокович ще срещне победителя от срещата Кей Нишикори – Хуан Мартин дел Потро. Миналата година Ноле и Нишикори направиха паметен двубой в Рим, който приключи след полунощ местно време и бе спечелен от сърбина.