Вожняцки спря Халеп за №1 в света

29-06-2017 20:31 | Любомир Тодоров

Бившата шампионка Каролине Вожняцки се класира на полуфинал на турнира на трева в Ийстборн като по този начин разреши и спора за първото място в световната ранглиста.

Шестата поставена датчанка се наложи над втората Симона Халеп от Румъния след обрат с 5:7, 6:4, 6:1 в мач, продължил почти два часа. Успехът на Вожняцки сложи край на амбициите на Халеп да оглави световната ранглиста. Ако румънката беше спечелила титлата, щеше да е №1 на 3 юли вместо Ангелик Кербер.

Тенисистката от Констанца не издържа физически, след като днес доигра мача си срещу Цвети Пиронкова и излезе на корта за втори път. Халеп губеше с 1:4 в първия сет, но го спечели. Във втория пък Вожняцки отстъпваше с 0:3, но успя да изравни частите.

В заключителния сет румънката започна с пробив, но след това загуби шест поредни гейма, а с това и срещата.

На полуфинала бившата номер едно Каролине Вожняцки очаква победителката от двубоя между Хедър Уотсън и Барбора Стрицова.