Халеп започна с лесен успех

03-07-2017 16:55 | Любомир Тодоров

Втората поставена на Уимбълдън при женита Симона Халеп започна с авторитетна победа участието си.

Румънката, която е бивша полуфиналистка в турнира от Големия шлем на трева, се наложи с 6:4, 6:1 над квалификантката от Нова Зеландия Марина Еракович след един час и 15 минути игра на корт №1 в "Ол Инглънд клъб". Халеп имаше голям късмет да завърши срещата минута преди да завали и двубоите да бъдат спряни.

Финалистката от "Ролан Гарос" имаше само един напрегнат момент, когато в четвъртия гейм Еракович стигна до точка за пробив. Симона я отрази и в следващия гейм сама направи брейк, който й беше достатъчен за за вземе сета.

Във втория тенисистката от Констанца поведе с 3:0 след два пробива. Новозеландката веднага върна едниия, но това беше единственото, което успя да направи до края на двубоя.

Халеп завърши срещата с 19 печеливши удари при 24 непредизвикани грешки.

В друг мач италианката Камила Джорджи загуби първите 5 гейма в двубоя срещу Ализе Корне от Франция, но в крайна сметка записа победа след 5:7, 6:4, 6:4.