Джокович продължава след сет и малко

04-07-2017 17:44 | Любомир Тодоров

Трикратният шампион от Уимбълдън Новак Джокович започна с бърз успех участието си на турнира от Големия шлем в Лондон тази година.

Вторият поставен сърбин се наложи над словашкия левичар Мартин Клижан с 6:3, 2:0 и отказване на съперника заради контузия.

Мачът започна равностойно, но все пак Ноле стигна до пробив за 5:4, след което затвори частта. Той беше поздравен от своята ложа от Андре Агаси и Марио Анчич.

Веднага след това Клижан поиска лекарска помощ, заради проблеми с левия прасец.

В началото на втория сет положението на словака не се подобри, той едвам се движеше по тревата, Джокович спечели лесно първите два гейма и в началото на третия Клижан се отказа.

Чехът Адам Павлашек ще се изправи срещу 30-годишния белградчанин във втория кръг в четвъртък.

Продължава и шестият поставен Милош Раонич. Канадецът се наложи над Ян-Ленард Щруф от Германия със 7:6(5), 6:2, 7:6(4), като наниза 20 аса и общо 55 печеливши удари.

Следващият опонент на финалиста на Уимбълдън Раонич е 35-годишният Михаил Южни от Русия, който елиминира французина Никола Маю с 6:2, 7:5, 6:4.