Сладък реванш за Йохана Конта

05-07-2017 18:37 | Станко Димов

Поставената под №6 в основната схема Йохана Конта се класира за третия кръг на Уимбълдън след страхотна драма. Представителката на домакините се наложи със 7:6 (4), 4:6, 10:8 над Дона Векич в първия мач от програмата на централния корт, който продължи цели 3 часа и 10 минути!

След последната точка хърватката, гадже на отпадналия на старта Стан Вавринка, не сдържа емоциите си и се разплака. Конта пък колегиално я прегърна и се опита да я утеши за кратко, след което благодари на публиката за неистовата подкрепа.

„Много е трудно да изразя емоциите си. От много години очаквах тази победа. Изключително щастлива съм, че продължавам напред в турнира. Днес беше много тежко за игра, беше горещо. Концентрирах се върху своите сервис-геймове. Имаше няколко ключови точки за пробив в края на третия сет, които успях да спася. Изключително щастлива съм”, коментира Конта след последната точка.

Родената в Сидни (Австралия) тенисистка взе реванш от Векич за загубата на финала в Нотингам преди няколко седмици.

Благодарение на успеха за първи път в своята кариера Конта достига до третия кръг на „Ол Ингланд Клъб”. Там ѝ предстои двубой срещу Мария Сакари (Гърция), която осъществи обрат срещу Кристина Плишкова – 6:7 (6), 6:4, 6:4.

Денят е отличен за домакините, които по-рано през деня бяха зарадвани и от победата на Хедър Уотсън, която първа си гарантира място в III кръг.