Надал продължава без загубен сет

07-07-2017 20:29 | Станко Димов

Рафаел Надал продължава по план. Испанецът се класира за осминафиналите на Уимбълдън, след като записа поредна чиста победа – 6:1, 6:4, 7:6 (3) над Карен Хачанов (Русия, №30).

Рафа стартира ударно и поведе в резултата с 6:1 след едва 22 минути игра. Втората част беше по-равностойна, но и тя беше сравнително лесно спечелена от Матадора.

В третия сет мач най-после се получи и се стигна до тайбрек, където Рафа показа класа и се наложи безпроблемно със 7:3 точки.

В спор за място на четвъртфинал Надал ще срещне един от най-опитните играчи в Тура. Става въпрос за 34-годишния Жил Мюлер, който се представя фантастично на тревни кортове през последните години. По-рано през деня роденият в Люксембург тенисист надви с 3:0 състезаващия се за Великобритания Аляз Бедене, в отделните части 7:6, 7:5, 6:4.