Саша Зверев си осигури мач с Раонич

08-07-2017 20:52 | Любомир Тодоров

Десетият поставен Александър Зверев за първи път стигна до осминафинал в турнирите от Големия шлем.

Германецът сложи край на фантастичното представяне на квалификанта от Австрия Себастиан Офнер, като го победи с 6:4, 6:4, 6:2 за час и половина игра, за да продължи във втората седмица на Уимбълдън.

Зверев, която е на 20 години, направи общо 7 пробива в мача, а допусна 3. Саша завърши с 21 печеливши удари (4 аса) срещу 18 непредизвикани грешки (5 от тях двойни).

Съперник на младока във вторник ще бъде №6 Милош Раонич. Финалистът от миналата година в Лондон отстрани 25-ия в схемата испанец Алберт Рамос-Виньолас след 7:6(3), 6:4, 7:5 след два аса и 21 минути игра.

Канадецът наниза 21 аса в мача и спечели 83 процента от точките при разигран първи сервис. Раонич направи 2 пробива от 13 възможности и не позволи на съперника да стигне до брейк пойнт.

Зверев е спечелил единствената среща помежду им. През май на четвъртфинала на турнира на клей в Рим той победи Милош със 7:6, 6:1 по пътя към титлата.