Едмънд изненада Джак Сок в Атланта

29-07-2017 09:07 | Николай Драганов

Поставеният под №1 в схемата Джак Сок, който преследваше трета титла през сезона, допусна изненадващо поражение на четвъртфиналите на турнира в Атланта от №45 в света Кайл Едмънд.

22-годишният британец, който е потенциален първи съперник на Григор Димитров през следващата седмица във Вашингтон, се класира на своя трети полуфинал за годината след категорична победа с 6:4, 6:1.

В опит да се класира на своя първи финал в тура Едмънд ще се изправи срещу друг американец в лицето на Райън Харисън, който сложи край на приказката на своя млад сънародник Кристоф Юбанкс след победа с 6:1, 6:2.

В другата част на схемата вторият поставен Джон Иснър продължава напред след победа със 7:5, 6:4 над Лукаш Лацко. Пред седмица Иснър спечели трофея в Нюпорт, като общо вече е задържал 60 поредни сервис гейма. В мача срещу Лацко той се изправи срещу точка за пробив при 3:4, първата в последните 53 гейма, но успя да се справи.

Американецът е достигал поне до полуфинал във всичките осем издания на турнира досега. Той успя да спечели титлата през 2013, 2014 и 2015 година, а през 2010, 2011 и 2016 година загуби на финала.

В опит да се класира за нов финал Иснър ще се изправи срещу Жил Мюлер, който се справи лесно с младока от САЩ Томи Паул след 6:3, 6:1. 34-годишният представител на Люксембург се намира на рекордното за себе си 22-ро място в света, а днешният полуфинал ще бъде пети за него през сезона.