Тийм изпусна мачбол и отпадна, Зверев продължава

04-08-2017 09:11 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира на хард във Вашингтон Доминик Тийм отпадна на осминафиналите.

Австриецът отстъпи на поставения под №15 южноафриканец Кевин Андерсън с 3:6, 7:6(6), 6:7(7) за два часа и 46 минути игра.

Андерсън взе първата част след пробив във втория гейм. В тайбрека на втория Тийм успя да спечели. В заключителния сет Доминик на два пъти повеждаше с пробив, но съперникът го връщаше, вторият път за 5:5. В последвалия тайбрек седмият в световната ранглиста австриец стигна до мачбол при 6:5 точки, но не успя. После Андерсън затвори двубоя при втората си възможност.

На четвъртфинал южноафриканецът се изправя срещу Юки Бамбри от Индия.

Продължава участието си петият поставен Александър Зверев. Германецът отстрани Тенис Сандгрен от САЩ със 7:5, 7:5. и в двете части Саша успя да направи решителни пробиви в 11-ите геймове.

Зверев наниза 7 аса и спечели 82 процента от точките при вкаран първи сервис. Саша очаква в следващия кръг Данийл Медведев, който победи Григор Димитров.