Аршинкова и Михайлова продължават

04-08-2017 15:22 | Любомир Тодоров

Петя Аршинкова и Габриела Михайлова постигнаха нови победи и се класираха за полуфиналите на единично на турнира на клей в Истанбул с награден фонд 15 000 долара.

Аршинкова се наложи над надеждата на домакините от Турция и №4 в схемата Мелис Сезер с 6:4, 7:6(2). Двубоят продължи два часа и 38 минути.

Петя си осигури 4 точки за световната ранглиста, където се намира на 769-ата позиция. Следващата съперничка на пловдивчанката е втората поставена Екатерина Горгодзе от Грузия.

Тръгналата от квалификациите Михайлова сътвори изненада, след като прегази водачката в схемата Чихиро Мурамацу от Япония с 6:1, 6:0 за час и 25 минути. Габи спечели последните девет гейма в мача.

На полуфинал тенисистката от Сливен излиза срещу №7 Жозефин Буалем от Франция, която отстрани третата Диа Евтимова с 6:2, 6:0.

Евтимова и партньорката й на двойки Ясмина Тинич от Босна и Херцеговина са на полуфинал. Водачките очакват там Аршинкова и Ена Крайевич от Хърватия.