Зверев и Андерсън на финала във Вашингтон

06-08-2017 07:53 | Любомир Тодоров

Петият поставен Александър Зверев и Кевин Андерсън ще спорят за титлата на АТР 500 турнира във Вашингтон.

Германецът се справи с друг тенисист от Топ 10 - Кей Нишикори, с 6:3, 6:4, за да запише 40-а победа за сезона и се класира за петия си финал за сезона. Той ще се опита да вземе първи трофея от АТР 500.

В целия мач Зверев не даде на съперника да стигне до точка за пробив и спечели 94 процента от точките на първи сервис. Саша направи брейк във втория гейм на първия сет и в третия на следващия и това беше достатъчно за победата.

"Изиграх страхотен мач. Бях стабилен от крайната линия, ретурите ми бяха много добре. Печелех конфортно севрис геймовете си, така че съм щастлив от моята игра", не скри радостта си 20-годишният Зверев.

В другия полуфинал южноафриканецът Кевин Андерсън се справи с представителя на домакините Джак Сок с абсколютно същия резултат - 6:3, 6:4. Така победителят се класира за първия си финал от две години насам.

Германецът е спечелил и двата мача срещу Андерсън, но и двата бяха в по три сета. Саша победи във Вашингтон през 2015-а и тази година на турнира на клей в Рим.