Федерер загуби първи сет от 14 юни, но продължава

11-08-2017 08:45 | Любомир Тодоров

Вторият поставен на "Мастърс 1000" турнира в Монреал Роджър Федерер е на четвъртфинал.

Швейцарецът се наложи над Давид Ферер след обрат с 4:6, 6:4, 6:2 в двучасов мач. Испанецът успя да прекъсне серията на Маестрото от 32 поредни спечелени сета. За последно Федерер отстъпи част на 14 юни в Щутгарт при загубата от Томи Хаас. Въпреки това той записа 17-а победа срещу Ферер от 17 мача.

В първата част Роджър направи нехарактерните за него 19 непредизвикани грешки и Давид заслужено я спечели. 36-годишният баща на четири деца намери правилния ритъм и след разменени ранни пробиви във втория сет, направи нов брейк за 3:2. От този момент Маестрото доминираше напълно в срещата. В заключителната част той започна с брейк, направи още един за 5:2 и после затвори двубоя при втория си мачбол.

"Побеждавал съм и други тенисисти по 17 пъти. Но те са слагали край на серията, както го направиха Родик, Гонсалес и Сьодерлинг. Затова подхождам с уважение към днешната среща. Знам, че можеше да спре серията. 17 е много. С Давид играхме три тежки сета в Торонто, после пак три в Синсинати и отново днес. Така че тази статистика е малко несериозна, аз уважавам Ферер много", каза след мача Роджър.

На първия си четвъртфинал в Монреал от 2009-а Федерер се изправя срещу Роберто Баутиста Агут. Испанецът спаси мачбол и отстрани Гаел Монфис от Франция след 4:6, 7:6(5), 7:6(2).

Швейцарецът води с 6-0 победи срещу днешния си съперник. За последно те играха тази година в Маями, когато резултатът беше 7:6, 7:6.