Лазов стигна до полуфинали в Швейцария

17-08-2017 16:01 | Любомир Тодоров

Втората ракета на България при мъжете Александър Лазов е на полуфинал на единично и на двойки на турнира на клей в Колон-Белрив, Швейцария, с награден фонд 15 000 долара.

Поставеният под №1 в схемата левичар отстрани представителя на домакините Антоан Белие с 6:0, 6:3 след час и 27 минути игра.

Лазов спечели първите девет гейма в неравностойния двубой. Пазарджиклията имаше известни затруднения само при завършването на срещата, което успя да направи чак при четвъртия си мачбол.

Александър си осигури шест точки за ранглистата на АТР, където фигурира на 389-о място през тази седмица.

По-късно днес Лазов и партньорът му на двойки Гевин ван Пепързийл от Австралия играят полуфинал срещу швейцарците Люка Маргароли и Луроа Мартинес.