Овчаров и Мацудайра ще спорят за титлата

20-08-2017 07:13 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Панагюрище

Както при жените, така и при мъжете първите двама поставени са на финал на международния турнир по тенис на маса Seamaster 2017 ITTF World Tour Bulgaria Open в Панагюрище, който е с награден фонд 130 000 долара. За титлата ще спорят Димитри Овчаров от Германия и японецът Кента Мацудайра (на снимката в червен екип).

Водачът в схемата Овчаров отново измъкна труден мач и от 1-3 гейма се наложи с 4-3 (6, -9, -8, -8, 4, 8, 6) над Куадри Аруна от Нигерия.

Световният №4 взе лесно първия гейм, като беше безпощаден от фамозния си топспин бекхенд. След това обаче настъпи криза, а агресивната игра на африканеца, който игра четвъртфинал на Олимпийските игри в Рио, даде резултат.

Аруна беше на гейм от финала, но в този момент Овчаров отново намери играта си. В решителната седма част той поведе с 4:0 точки, а след това стигна до 10:6 и реализира първия си мачпойнт.

За 28-годишният германец това е 14-и финал в кариерата в турнири от Уърлд Тур и ще гони осмата си титла.

Неговият съперник в неделя Кента Мацудайра победи доста по-лесно своя сънародник и съименик Кента Тазое с 4-1 (7, 4, 8, -7, 10).

Миналата година Овчаров игра два пъти срещу японеца в турнири от World Tour в Катар и Русия и спечели и двата двубоя. Общо Дима води с 6-1 победи.